Köyüne dönene 300 damızlık koyun müjdesi

Köyüne dönene 300 damızlık koyun müjdesi

Peki şartlar neler?

06 Şubat 2018 - 10:03

Tarım Bakanlığı 300 damızlık koyun alma şartları neler?

Tarım Bakanlığı'nın geçtiğimiz gün çiftçi ailelere verdiği 300 damızlık koyun müjdesinin detayları ortaya çıkıyor. Peki kimler Tarım Bakanlığı'nın vereceği 300 damızlık koyunu alabilecek, damızlık koyun alma şartları ve gerekli belgeler neler? 300 damızlık koyun için Tarım Bakanlığı'na ödeme yapılmayacak.

İşte ayrıntılar;

Tarım Bakanlığı 300 damızılık koyunu çiftçi ailelere verilecek. Üstelik damızlık koyun verilen ailelere asgari ücret ödemesi de yapılacak. Peki kimler Tarım Bakanlığı'nın vereceği 300 damızlık koyunu alabilecek?

TARIM BAKANLIĞI DAMIZLIK KOYUN BAŞVURUSU: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından daha öncede yapılan açıklamada ailelere hayvancılık konusunda destek olunacağı açıklanmıştı. Köyden kente göçü önlemek adına hayvancılık için verilecek desteğin de detayları ortaya çıkıyor.

Tarım Bakanı Fakıbaba, her aileye verilecek küçükbaş hayvan sayısına dair detayları açıkladı.

Çiftçi ailelere 300'er adet damızlık koyun verileceği belirtildi. Damızlık koyun alan aileler için ayrıca asgari ücret ödemesi de yapılacak. Sigortası da yapılacak olan çalışma ile ilgili olarak başvurular Tarım Bakanlığı tarafından başlayınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.300 damızlık koyun alma şartları nelerdir? Her aileye verilecek damızlık koyun ile ilgili olarak çiftçilerden sadece arazinin tapusu ipotek altına alınacak. Başvuru şartları ile ilgili olarak çok zorlayıcı veya farklı hüküm olmayacak. Ailenin köyde çiftçi olması yeterli.300 damızlık koyun haricinde ne destek verilecek? Çiftçi ailelere 300’er damızlık koyunun yanı sıra sigorta ve maaş desteği de verilecek. Ayrıca veterinerlik hizmetleri de sağlanacak. Yem ve ilaç desteği de sağlanacak

YAVRULAR BÜYÜYÜNCE NE OLACAK? 

Doğacak yavrular da çiftçinin olacak. Geri ödemeler ise 300 tane yavrunun doğması ile başlayacak. Doğan yavrular erişkin olup satışı yapılınca ister ödeme yapıp borcundan düşülecek isterse erkekler kesime gönderilecek. Fiyat garantisi de olacağından çiftçi zarar etmeyecek.Şehirde asgari ücretle zor şartlarda çalışacağına köyünde çiftçilik yaparak hem maaşını alacak hem de işinin patronu olacak diyen Fakıbaba köyden kente göçün engelleneceğini hedefledi.

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • Necati
  6 ay önce
  Arazi kimde var gene para parayı çekiyo milleti kandırma kimin arazisi var Yerde göster ki inandırıcı olsun
 • İbrahim Uşak
  6 ay önce
  Habere bak. Tamam 300 koyun Asgari ücret dediniz. Ve şartları yazacağınız yerde tam 5 paragraf boyunca da aynı şeyi farklı bir şekilde tekrar ettiniz. Açıklamalarınızı ve haber anlayışınızı tebrik ediyorum.
 • kenan atıcı
  6 ay önce
  Şehirden köye gidişte verilecek mi koyun desteyi
 • Fatih durmuş
  6 ay önce
  İnşallah egerki dogruysa çok güzel hemen ilgilenirim
 • Cumali
  6 ay önce
  Nasil basvuru yapacz
 • RAFET furuncu
  6 ay önce
  Bendonerin mesleyimiz saten herinkanvar peki nereye basvurucaz 05386823405
 • Serdar
  6 ay önce
  Koyun varmı ülkemizde verecek kadar
 • Savaş yaylagül
  6 ay önce
  Benim köyde arazimiz yok evim var bende alabilirmiyim koyun
 • Kemal aksoy
  6 ay önce
  Tapu kedni adıma yok babamin var olurmu
 • Mehmet ozdemir
  6 ay önce
  Tamamda bakanımız guzeldi sunmuş nezaman gerçekleşiyor bu proje
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan kesin konuştu! 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygluyacağız'
Başkan Erdoğan kesin konuştu! 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz...
Merkel'den Türkiye'ye destek açıklaması!
Merkel'den Türkiye'ye destek açıklaması!