Köyüne geri dönene 300 koyun müjdesi!

Köyüne geri dönene 300 koyun müjdesi!

Hükümet düğmeye bastı

06 Şubat 2018 - 19:39 - Güncelleme: 06 Şubat 2018 - 19:44

Köyüne geri dönene 300 koyun + maaş

Köyden kente göçü önlemek için yürürlüğe konulan teşviklere bir yenisini daha ekledi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verileceğini açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, “Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol” projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

“Müthiş bir sosyal ve sürü artırma projesi” diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:

“Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder.

'YAVRULARI BİZE SATABİLİRLER'

Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • İlyas bağdat
  6 ay önce
  Köymü kaldı yaşlılarımız var onlardan sonra gelen nesilde asla köylere dönüpte güneşin altında çobanlık yapmaz ve devletimiz çok geç kaldı önce üretimi yasakladılar abd şstedi diye şimdide yok koyun yok bilmem ne çok para varsa vekiller yapsın çocuklarını çoban yapsınlar
 • yunus helvacı
  6 ay önce
  Ev tapusu olurmu açıklık getırırmisiniz
 • Ali güzel
  6 ay önce
  Yavruların 700 800 TL olduğunu nereden sallamış sayın bakan .
 • Mugdat cinar
  6 ay önce
  Köydeyim bende ala bilirmiyim
 • Arif Dalkılıç
  6 ay önce
  Köyde arazilerin tapular vereceklerin yani tek tapu yok araziler büyüklerin tapu koyunlara hipotetik yapilsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan kesin konuştu! 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygluyacağız'
Başkan Erdoğan kesin konuştu! 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz...
Merkel'den Türkiye'ye destek açıklaması!
Merkel'den Türkiye'ye destek açıklaması!