PKK’lıların mezar taşları değiştirildi

PKK'lıların mezar taşları değiştirildi

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olaya el attı

15 Ocak 2018 - 07:43 - Güncelleme: 16 Ocak 2018 - 00:12

PKK'lıların mezar taşları değiştirildi. Emniyetin uyarı yazısı üzerine harekete geçen Mezarlıklar Müdürlüğü, PKK'lıların mezar taşında yazan şehit ibaresini kaldırdı.

Cumhuriyet Başsavcılığın talimatı ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, Yeniköy mezarlığında bulunan PKK'lılara ait mezarlarda üzerlerinde PKK'yı simgeleyen, yazı, söz, sözde örgüt flaması-arması ve 'şehit' ibaresi bulunan mezar taşların değiştirilmesi istenilmişti.

25 PKK'LININ MEZAR TAŞLARI YENİLENDİ

Emniyetin talebini işleme alan Mezarlıklar Müdürlüğü, bugün Yeniköy Asri Mezarlığı'nda bulunan ve ilk olarak tespit 25 PKK'lının mezar taşları değiştirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ SİMGELERİ VARDI

Üzerlerinde terör örgütü PKK-PYD simgelerinin yanı sıra sloganlarının da yer aldığı mezar taşları, belediye tarafından yaptırılan ve üzerinde sadece ölen kişinin adı, doğum ve ölüm tarihi ile ruhuna Fatiha yazılı mezar taşı yapıştırıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yasin Gaz
    1 ay önce
    Mezar taşına ruhuna fatiha değil vatan haini şerefsiz yazısı terörist olduğu da yazıyorsun ki gariban Müslüman kardeşlerimiz onları Normal bir insan sanıp da ruhlarına Fatiha okuması ne demek Ruhuna Fatiha Bu Cehennem zebanileri Ruhuna Fatiha mı okunur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rex Tillerson:
Rex Tillerson: "Türkiye’nin kaygılarını ciddiye alıyoruz"
Pentagon: 'Suriye'de sınır gücü kurulmayacak'
Pentagon: 'Suriye'de sınır gücü kurulmayacak'