TOKİ konutlarında ortaya çıkan işaretler!

TOKİ konutlarında ortaya çıkan işaretler!

Arşiv haber

26 Kasım 2017 - 10:03 - Güncelleme: 26 Kasım 2017 - 10:41

TOKİ'nin yaptığı bazı inşaatların çatıları tartışma konusu olmuştu. Bir pilotun tesadüfen farkettiği konutların tepesindeki işaretlerle ilgili TOKİ'den açıklama geldi.

Balıkesir'de TOKİ konutları üzerinden geçen bir pilot, binaların üzerindeki şekli haç işaretine benzetti ve konu yerel basına yansıdı.

TOKİ yetkililerinden Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş, o işaretler konusunda bir kasıtlarının söz konusu olmadığını belirterek 'İddialar komik. Çatılarda haç varmış, şu varmış, bu varmış biz bunlarla hiç uğraşmıyoruz. Asansör boşluğu, merdiven, yangın merdiveni konduğu takdirde çatıda bu tür şekiller çıkıyor.' dedi.

TOKİ konutlarındaki HAÇ kasıtlı mı?

TOKİ konutlarında HAÇ işaretlerinin konduğu binalar, caminin sağ ve sol tarafına inşa edilmiş. Ayrıca 2.Etapta bulunan iki tip konuttan dört katlı olanlar değil de oniki katlı olanlar seçilmiş. HAÇ’lar cami minaresinde bulunan HİLAL’den daha yüksekte bulunuyor. 

Balıkesir’de infial yaratan bu olay, konutlar üzerinden geçmekte olan bir pilot tarafından tesadüfen fark edildi. Olay MHP Balıkesir Mrk.İlçe Bşk. yardımcısı Fahrettin Sayıt tarafından yerel basın aracılığıyla tüm Balıkesir'lilere duyuruldu.

Haberle ilgili okuyucularımızdan İstanbul Hadımköy'den de yeni fotoğraflar geldi. TOKİ konutlarının projesinde çatılarda T görüntüsü ortaya çıkarken inşa edilen konutlar ise T harfi HAÇ şekline dönüşüyor.

 

İşte proje fotoğrafları

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih özer
    6 ay önce
    bu tesadüfleri göremeyecek kadar hiç çalışılmamış bir proje yapılmış bunları örtbas yerine ogörüntüyü ortadan kaldırmaları gerekir enazından kırmızıya boyatıp ayyıldız kabartma yapılabilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ona yapacağımızın yarısı aklımızda yok!'
'Ona yapacağımızın yarısı aklımızda yok!'
Bildiri yayımladılar: Asil Türk milleti...
Bildiri yayımladılar: Asil Türk milleti...